Bitcoiny – jak uzyskać do nich dostęp?

Kryptowaluty są obecnie wartym 400 miliardów dolarów rynkiem, który umożliwia codzienne płacenie za zrobione zakupy w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych i gwarantuje ciekawą inwestycyjną alternatywę. Jego najważniejszym, najstarszym oraz największym przedstawicielem jest zdecydowanie bitcoin.

Jak uzyskać dostęp do tego cyfrowego aktywa? Na to pytanie, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Skąd wziąć bitcoiny?

Obecnie w obiegu, dostępnych jest co najmniej kilkanaście milionów bitcoinów, docelowo ma to być 21 milionów. Każdego dnia na rynku pojawiają się dwie zupełnie nowe monety, które stanowią rezultat tak zwanego miningu, czyli z języka angielskiego kopania albo wydobycia.

Chociaż takie określenie kojarzone jest raczej z pracą wykonywaną przez górników w fizycznych kopalniach surowców – przykładowo węgla albo srebra – to odnosi się także do procesów tworzenia nowych bitcoinów. Osoby będące użytkownikami sieci bitcoin udostępniając obliczeniową moc własnych komputerów, które rozwiązując matematyczne problemy, dbają o utrzymanie stabilności całości systemu kryptowalutowego i potwierdzają zrealizowane w jego ramach transakcje. w zamian za to zyskują szansę na otrzymanie nowopowstałych bitcoinów, które stanowią nagrodę za wykonaną pracę i zachętę do utrzymywania opisanej sieci.

Jedną z najważniejszych metod na zdobywanie bitcoinów, jest zatem ich wydobywanie

Musimy jednakże mieć na względzie, iż przy obecnych trudnościach w miningu, jak i sporej konkurencji na rynku, domowe komputery nie są wystarczające celem opłacalnego kopania owej kryptowaluty, zaś profity zjedzą koszty, głównie pobieranego prądu.